Mahjong Gate

15 online
Spróbuj swoich sił w przepełnionym magią świecie Mahjonga!
15 online
Zagraj

Jak grać w Mahjong Gate - zasady gry

Cel gry

Celem gry jest uzyskanie jak najwyższej liczby punktów poprzez usuwanie par płytek o jednakowych symbolach. Usuwać można jedynie płytki, które nie są zablokowane, tzn. żadna inna płytka nie znajduje się na usuwanej oraz z prawej lub lewej strony nie ma "sąsiada" w postaci innej płytki. Gra kończy się w momencie usunięcia z planszy wszystkich płytek.

 

Okno startowe

Zasady gry w mahjonga - okno startowe

W prawym górnym rogu ekranu umieszczone są 3 ikony: "Mój profil", który otwiera okno z osiągnięciami oraz z statystykami uzyskanymi w danym trybie oraz ikony "Żetony" i "Dukaty", które przeniosą Cię do strony płatności.

W lewym górnym rogu znajdziesz ikonę z napisem "Shop" otwierająca sklep, w którym za Dukaty możesz kupić różne tła czy szaty graficzne dla kostek i symboli. Zaraz obok ikony "Shop" znajduje się symbol "koła zębatego", który otwiera opcje gry.

W środkowej części ekranu znajdują się tryby gry – "Zagraj sam" oraz "Zagraj z innymi".

 

Tryby gry

Zagraj sam

Wariant gry - zagraj samemu, tryby: podstawowy, symbole, zwierzęta, smok

W wariancie Zagraj samemu masz do wyboru cztery tryby: Podstawowy, Symbole, Zwierzęta oraz Smok. Każdy tryb różni się poziomem trudności, zaś tryb "Smok" wprowadza do gry moc tarczy, która służy do obrony przed atakami.

Plansza z kostkami do gry w mahjonga

Górna część ekranu jest analogiczna do wcześniej opisanego okna z wyjątkiem, że na środku znajduje się zegar odmierzający czas rozgrywki oraz numer poziomu, który obecnie gramy.

Środek ekranu zarezerwowany jest dla wypełnionej kostkami planszy, na której odbywa się gra.

W dolnej części ekranu masz do dyspozycji okno czatu oraz kamienie z komendami: podpowiedź, przetasuj, cofnij ruch oraz pauza. Bliżej prawego rogu wyświetlane są informacje o ilości zdobytych punktów oraz o wyniku aktualnego lidera.

 

Zagraj z innymi

Wariant gry - zagraj z innymi

W wariancie Zagraj z innymi o zwycięstwo rywalizujesz z innymi graczami. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. Do wyboru są tryby: Farmer, Mistrz, Czarodziej, Ninja oraz Samuraj, które różnią się między sobą czasem na grę, limitem poszczególnych mocy oraz ilością dostępnych zaklęć.

Okno gry w wariancie Zagraj z innymi jest bardzo podobne do wcześniej opisanego okna gry trybu Zagraj sam.

Plansza z kostkami - wariant zagraj z innymi

W dolnej cześć ekranu mamy do dyspozycji okno czatu oraz kamienie z komendami: podpowiedź, przetasuj, cofnij ruch oraz pauza. Dodatkowo w trybie Ninja i Samuraj masz do dyspozycji komendy: tarcza, ogień, tornado i deszcz. Tuż obok znajdziesz linie progresu, która informuje o graczu prowadzącym w trwającej rozgrywce oraz o zbilżających się atakach.

Za zwycięstwo oraz miejsce premiowane gracze otrzymują punkty XP. Ich ilość zależy od zajętego miejsca oraz ilości uczestników gry.